Mladší žáci - Červený Kostelec

19.10.2013 13:50

V sobotu 19.10. jsme nastoupili k utkáním 6. kola KP v Červeném Kostelci. Kromě domácích byli našimi soupeři družstva Dvora Králové a Hronova/Police. Vzhledem k tomu, že jsme měli k dispozici jen osm hráčů, povolali jsme proti silným soupeřům na pomoc i dva hráče starší přípravky Honzu Řehůřka a Pepu Musila.

První duel jsme rozehráli proti Dvora Králové. Soupeř nás sice herně přehrával, nemůžu opominout i věkový a výškový rozdíl (urostlá stoperka Vojtěchová vypadala vedle některých našich hráčů jako jejich maminka :-)), ale jak už to u nás bývá proti silným soupeřům, kluci hráli zodpovědně v obraně a maximálně hráčům Dvora znepříjemnili jejich útočné snažení, střely likvidoval v brance pozorný Rubi. Po slibném poločase pouze 1:0 soupeř zúročil svoji převahu ve druhé půli akonečné skore je 3:0 pro Dvůr Králové. Pochvala za obrannou činnost, dopředu jsme se však neprosadili.

Ve druhém utkání s Hronovem/Policí jsme chtěli odčinit  bídný výkon z minulého víkendu. Bohužel jsme začali podobně nedůrazně a snad i trochu ustrašeně. Proto nás soupeř v první půli zatlačil před naši branku a jen díky své nepřesné mušce nebo připravenému Rubimu svoji převahu nezúročil. Poté se naši kluci probrali, začali lépe napadat a hrát kombinačně po křídlech. To začalo soupeři dělat problémy a obraz hry se úplně otočil. Centr z pravé strany od J. Berana ještě Š. Hornych nezúročil, ale těsně před koncem první půle jsme se už radovali. Po rozehrání rohového kopu prudkou přihrávkou za vápno si balon perfektně sklepl A. Beran a prudkou ranou po zemi prostřelil vše co mu stálo v cestě - 1:0. Druhý poločas byl už spíše boj než fotbal, hra se  odehrábala především ve středu hřiště, občas nějaká ta standardka ve formě rohového kopu na obou stranách. A protože se nám podařilo pokrýt oba tvůrce hry Hronova/Police Pohla a Fulku, radovali jsme se nakonec z vybojované výhry 1:0.

Ve závěrečném zápase nás čekal domácí Červený Kostelec, který podobně jako Dvůr Králové vynikal herní, věkovou i výškovou převahou. Pokračovali jsme ve výborném výkonu, který jsme nastavili v předchozím utkání. Kluci makali nadoraz, nevynechali jeden osobní souboj. Přesto se soupeř kombinací dostával ke střelám, ale v brance čaroval perfektní Rubi, a o vyražené střely se postarala pozorná obrana. Ujala se až jediná střela ze střední vzdálenosti, která zapadla do pravého horního rohu - poločas 1:0 pro Č. Kostelec. Druhý pločas probíhal ve stejném duchu - kostelekcé dobývání našeho pokutového území, naše důsledná obrana a pokusy o brejky. Rubi v brance přiváděl hráče soupeře k šílenství nebo sami zahazovali slibné šance nepřesným zakončením. Nakonec se jim přece jen podařilo zvýšit na 2:0. Sympatické bylo, že jsme se po druhém obdrženém gólu nezlomili, naopak po rychlé akci středem hřiště se dostal do úniku Š. Hornych a s přehledem podél padajícího brankáře snížil na konečných 2:1.

Závěrem, chceme vyzdvihnout bojovný a zodpovědný výkon našeho mladého mužstva v tomto turnaji, ukázali jsme silným soupeřům, že fotbal hrát umíme. Pochvala patří všem hráčům: Rubeš, Řehůřek J., Beran A., Musil, Hampl, Beran J., Gois, Bohuněk, Hornych a Staněk.

A nyní vzhůru do turnaje smrti! Na závěr podzimu se 27.10. ve Rtyni utkáme se třemi nejlepšímy týmy naší skupiny: Broumovem, Dvorem Králové a Úpicí/Rtyní. Přijďte nás podpořit!