Mladší žáci - Rtyně v Podkrkonoší

29.10.2013 08:39

V neděli 27.10. jsme zakončili podzimní část krajského přeboru 7. kolem ve Rtyni v Podkrkonoší. Čekaly nás nejlepší tři celky naší skupiny: Úpice/Rtyně, Dvůr Králové a Broumov. Naše šance v tomto turnaji byly minimální. Přesto jsme chtěli bojovat a třeba i v nějakém zápase překvapit. Řekli jsme si, že jeden bod by byl zlatý, ale i vstřelený gól v každém zápase by byl úspěchem.

Prvním soupeřem byla domácí Úpice/Rtyně. Bohužel jsme tradičně zaspali úvod utkání a než jsme se stačili probrat bylo to 3:0. Teprve potom jsme se probudili, začali jsme hrát důrazně, zvýšili jsme pohyb i kombinaci po zemi, a do konce poločasu už byla hra více méně vyrovnaná. Ve stejném duchu začal i druhý poločas. Po jedné chybě v naší obraně soupeř ještě zvýšil na 4:0, konec zápasu jsme zase tlačili my a po dobrém napadání obrany a brankáře a jeho následné chybě při odkopu získal míč Štěpán Hornych a tvrdou přízemní střelou k pravé tyči snížil na konečných 4:1.

Druhé utkání se Dvorem Králové začalo jako přes kopírák, chyba při prvním rozehrání a gól v naší síti, a během pěti minut další dva. Tyto chyby naše kluky zdravě naštvaly a po zbytek prvního poločasu jsme myslím byli lepším mužstvem. Podnikali jsme rychlé útoky po křídlech a "dorostenky" v dvorské obraně měli s naší hrou velké problémy. Vypracovali jsme si tři vyložené šance a penaltu, bohužel jsme je neproměnili. Výborný výkon jsme předvedli i v druhé půli, což po zásluze vyústilo i v naší branku, když po  centru ze strany naběhl mezi urostlé obránce neohroženě poloviční Martin Staněk a nekompromisně prostřelil gólmana hostí. Konečné skóre zní 4:1 pro Dvůr.

V závěrečném zápase jsme nastoupili proti Broumovu, který stejně jako my v tomto turnaji ještě nebodoval. Nabádali jsme kluky k důslednému pokrývání tvořivých hráčů soupeře. To se nám dařilo pouze částečně, hráči Broumova si díky svojí kombinační převaze šance vytvářeli a jednu z nich dotáhli až k vedoucí brance - 1:0. Naši nesložili zbraně, makali, a před koncem poločasu Štěpán Hornych prošel obranou soupeře a přes padajícího brankáře srovnal - 1:1. Druhý poločas pokračoval za herní převahy soupeře, ale naše dobré napadání a bránění i výkon Rubiho nás držely ve hře o bod. Před koncem zápasu po závaru v našem pokutovém území přece jen broumovští dosáhli vítězného gólu na 2:1.

Děkujeme našemu mladému týmu za předvedený výkon a solidní rozlučku s fotbalovým podzimem. Těší nás i přijatelná skore z těchto zápasů a hlavně vstřelené góly proti tak silným soupeřům. Pochvala patří těmto hráčům: Rubeš, Kubeček, Beran A., Musil, Hampl, Beran J., Gois, Bohuněk, Hornych, Zeman a Staněk. Poděkování patří i našim skvělým fanouškům za podporu během celé podzimní části.